Kdo je Franta Kasík?

Vyučil se truhlářem a po vyučení se této profesi věnoval. V roce 1981 se na dovolené na Orlíku naučil surfovat. Windsurfing mu ihned učaroval, začal jezdit za větrem stále častěji. U vody se setkal s dalšími ws nadšenci a předávali si zkušenosti. V roce 1983 začal závodit v divizi II a s ostatními závodníky si vyráběli nejdříve jen plováky a později začal šít i plachty – pro sebe i pro kamarády.V roce 1987 přestal s truhlařením, ve Svazarmu šil potahy na rogala. Při této práci se zdokonalil v šití a po práci vyráběl ws plachty pro širší okruh surfařů. V této době už měl doma oporu ve svých dvou malých synech, které učil surfovat a kterým láska k windsurfingu vydržela dodnes.

Plachty jsme vystavovali a prodávali na Pražských burzách a později jsme se zúčastňovali výstavy Sport Prague – jaro.

Výrobu plachet jsme museli bohužel v roce 2004 ukončit. Připomeňme si názvy plachet, které jsme v letech 1988 až 2004 vyrobili:
X-TRA, Wave, Fun Slalom, NE-CHRA, FK4, Vulkán, Free One, Trans WS, Toník, Tobogán, KANIBAL, Rentgen, PÉRO, Baby, JIM.

Čím se zabýváme nyní

Opravujeme ws plachty a kites, zabýváme se technickým šitím, vyrábíme obaly na ws, kite i snowboard prkna, prodáváme ws zboží, půjčujeme a prodáváme lyže, snowboardy v SURF – BOARD Shopu.

Od roku 2017 jsme opět začali vyrábět windsurfingové plachty!Půjčujeme paddleboardy.

Snažíme se dělat svou práci dobře, abychom uspokojili přání všech zákazníků, i těch nejnáročnějších. V našem podnikání úspěchy střídají neúspěchy a naopak, jak už to bývá, ale windsurfing, vítr, voda, moře… nám učarovaly natolik, že jsme ochotni stále věřit v lepší zítřky, i v to, že se naše firma windsurfingem bude zabývat další desítky let. Svědčí o tom i fakt, že se do firmy vrátil syn Jakub, který sebou přinesl nový svěží vítr do další práce.

Na setkání s Vámi  v shopu v Králově Dvoře nebo u vody, za vodou, pod vodou….. se těší – Franta Tučňák Kasík

Galérie

Máte zájem o naše služby?
Neváhejte a kontaktujte nás.

Kontaktní formulář